Czujesz, że coraz częściej brakuje Ci energii? To samo dotyczy Twojego męża i dzieci? Podejrzewasz, że powodem mogą być niedobory witamin i minerałów, a także innych składników odżywczych? Jeśli Wasza codzienna dieta jest daleka od ideału, to może być prawda. Postaraj się to zmienić. 

Podstawą jest oczywiście odpowiednia ilość warzyw, owoców, tłuszczów, białka i zdrowych węglowodanów złożonych. Postaraj się każdego dnia dbać o to, aby wszyscy zjadali przynajmniej kilka porcji warzyw i owoców – najlepiej surowych, ponieważ to właśnie one zawierają najwięcej witamin i minerałów. Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne – jako przekąskę możesz ugotować marchew, na deser podaj świeże jabłka czy mandarynki, na śniadanie zrób sałatkę lub owsiankę z jagodami, a na kolację makaron ze szpinakiem. Jeśli na obiad zrobisz zupę krem, będziesz miała pewność, że każdy członek Twojej rodziny otrzymał naprawe solidnę dawkę witamin i minerałów. 

Warto również kupić kompleks witamin i minerałów, który zawiera wiele cennych składników. Oczywiście witaminy dla dzieci, witaminy dla kobiet i witaminy dla mężczyzn mogą się różnić – dawkami czy rodzajem zawartych witamin. Wybieraj więc takie, które są dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej osoby. Postaraj się, aby zawsze były to witaminy naturalnego pochodzenia, które będą dobrym uzupełnieniem zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. W ten sposób zyskasz pewność, że Twojej rodzinie niczego nie brakuje – a w szczególności zdrowej, pozytywnej energii do codziennego działania i radzenia sobie z wyzwaniami w szkole czy w pracy.